Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Shorti i Conference League, Fiorentina gjen një polake, Baseli sfidon Nice-n

Shorti i Conference League
Shorti i Conference League

Është hedhur në Nion të Zvicrës edhe shorti për fazën çerekfinale në Conference Leagues, teksa goglat kanë dhuruar përballjen e Fiorentinës me polakët e Lech Poznan.

Anglezët e West Ham United do të sfidojnë belgët e Gent, ndërsa Anderlechti do të ketë një “mini-derbi” me Az Alkmaar. Çifti i fundit çerekfinalist do të jetë ai mes francezëve të Nice me zviceranët e Baselit.

Çiftet çerekfinaliste
Lech Poznan – Fiorentina
Gent – West Ham
Az Alkmaar – Anderlecht
Nice – Basel

Lexo edhe:

Është hedhur gjithashtu edhe shorti për çiftet e mundshme gjysmëfinale, ku shmanget sërish përballja mes West Hamit dhe Fiorentinës, dy skuadrat më të forta në letër, të cilat nuk do të takohen rrugës, përveçse në finale, nëse ia dalin.

Gjysmëfinalet:
Lech Poznan/Fiorentina – Nice/Basel
Gent/West Ham – Az Alkmaar/Anderlecht

Skuadrat e kualifikuara në çerekfinalet e Conference League:
Gent
AZ Alkmaar
Fiorentina
West Ham
Lech Poznan
Basel
Nice
Anderlecht

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...