Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Shorti i Conference League-s/ Spikatin Ajax – Aston Villa dhe Dinamo Zagreb – PAOK, me fat Fiorentina

Nuk munguan përplasjet e mëdha edhe shortin e fazës së 1/8-ave të Conference League-s. Kështu Ajaxi i Amsterdamit do të jetë përballë ekipit anglez të Aston Villas, ndërsa Dinamo e Zabrebit do të përballet me PAOK. Një derbi i zjarrtë ballkanas, që mund të provokojë trazira dhe përplasje mes tifozëve.

Më fat në short Firontina, që goglat i rezervuan si kundërshtar Maccabi Haifan, ndërsa Olimpiakosi do të përplaset me Maccabi Tel Avivin. Më poshtë të gjitha çiftet e kësaj faze (7 mars dhe 14 mars).

Lexoni edhe:

Çiftet e fazës 1/8 të Europa League

Servette – Viktoria Plzeň

Ajax – Aston Villa

Molde – Club Brugge

Union SG – Fenerbahçe

Dinamo Zagreb – PAOK

Sturm Graz – LOSC Lille

Maccabi Haifa – Fiorentina

Olympiacos – Maccabi Tel-Aviv

 

 

 

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...