Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Shorti i Euro 2024/ Grup “bombë”! Shqipëria mëson rivalët, datat dhe stadiumet e dueleve

U hodh sot në Hamburg të Gjermanisë shorti i fazës së grupeve në Euro 2024, kompeticion që do të zhvillohet në tokën gjermane nga 14 qershori deri në 14 korrik të vitit të ardhshëm.

Kombëtarja e Shqipërisë është pjesë e grupit B, aty ku do të ketë rivalë Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Lexo edhe:

Ndeshja hapëse e Europianit do të jetë Gjermani-Skoci, në datën 14 qershor, ndërkohë që Shqipëria luan ndeshjen e parë kundër Italisë. Në datën 15 qershor në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Ndeshja e parë e kuqezinjve/ 15 Qershor: Itali-Shqipëri (Signal Iduna Park), Dortmund.

Ndeshja e dytë e kuqezinjve/ 19 Qershor: Kroaci-Shqipëri (Volksparkstadion), Hamburg.

Ndeshja e tretë e kuqezinjve/ 24 Qershor: Shqipëri-Spanjë (Merkur Spiel-Arena) Dusseldorf.

FOTO+VIDEO/ 10 stadiumet gjermane të Euro 2024

EURO 2024

Grupi A: GJERMANI, HUNGARI, SKOCI, ZVICRA.

Grupi B: SPANJË, SHQIPËRI, KROACI, ITALI.

Grupi C: ANGLI, DANIMARKË, SLLOVENI, SERBI.

Grupi D: FRANCË, AUSTRI, HOLANDË, fituesja e Ligës A.

Grupi E: BELGJIKË, RUMANI, SLLOVAKI, fituesja e Ligës B.

Grupi F: PORTUGALI, TURQI, ÇEKIA, fituesja e Ligës C. 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....