Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Shorti i Europa League/ CR7 rikthehet në “Camp Nou”, kundërshtar francez për Juventusin

Në Nion të Zvicrës hidhet shorti i raundit me eliminim direkt të Europa League. Skuadrat pjesëmarrëse në këtë kompeticion njihen me rivalët direkt.

Vendet e para të fazës së grupeve kalojnë menjëherë në raudnin tjetër, ndërsa në këtë raund do të përballen 8 skuadrat e vendeve të dyta të Europa League dhe 8 skuadrat që vijnë nga Champions League.

Tetë skuadrat që janë kualifikuar direkt në fazën tjetër janë Arsenal, Fenerbahce, Betis, Royale Union SG, Real Sociedad, Feyenoord, Freiburg dhe Ferencvaros.

Super sfida e këtij raundi do jetë Barcelona-Manchester United, me Ronaldon që do të përballet me një nga ekipet rivale të përhershme.

Nga shorti janë formuar çiftet:

  1. Barcelona – Manchester United
  2. Juventus – Nantes
  3. Sporting – Midtjylland
  4. Shakhtar Donetsk – Rennes
  5. Ajax – Union Berlin
  6. Bayer Leverkusen – Monaco
  7. Sevilla – PSV
  8. Salzburg – Roma

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....