Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

Shorti i Europianit U-17 për vajza / Shqipëria njeh rivalet. FSHF, organizatore e ndeshjeve të grupit B4

Është hedhur këtë të premte në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës shorti për eliminatoret e Kampionatit Europian U-17 për vajza për edicionin 2023-2024.

Shorti e vendosi Shqipërinë e drejtuar nga trajneri Agustin Kola në Grupin B4 të Ligës B. së bashku me Ishujt Faroe, Uellsin dhe Kazakistanin. Pas konsultimeve mes skuadrave dhe UEFA-s, u ra dakord që të gjitha ndeshjet e këtij grupi të organizohen në vendin tonë në datat 21, 24 dhe 27 nëntor.

Lexo edhe:

Përfaqësuesja shqiptare U-17 për vajza merr pjesë edhe në këtë edicion të Europianit në Ligën B, ku do të garojë për të siguruar ngjitjen në Ligën A. Trajneri Kola ka në dispozicion një grup të mirë dhe shumë të talentuar vajzash, të cilat synojnë kualifikimin në kampionatin e ardhshëm europian për këtë grupmoshë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...