Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Shorti i grupeve të Champions League, goglat rikthejnë Lewandowskin në Munich

Këtë të enjte është hedhur shorti i fazës së grupeve të Champions League 2022-2023. 32 skuadrat më të mira të Europës janë njohur me kundërshtarët që do të kenë në grupet e tyre.

Grupi i ferrit në këtë Champions është grupi C, pjesë e së cilit janë Bayern Munich, Barcelona, Inter dhe Plzen që është skuadra e fundit që u bashkua me grupin më të vështirë ,ndërsa grupi më i lehtë në këtë edicion është grupi D, pjesë e së cilit janë Eintracht Frankfurt, Tottenham, Sporting dhe Marseille.

Grupet e Champions League:

Grupi A

Ajax

Liverpool

Napoli

Rangers

Grupi B

Porto

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Club Brugge

Grupi C

Bayern

Barcelona

Inter

Plzen

Grupi D

Eintracht Frankfurt

Tottenham

Sporting CP

Marseille

Grupi E

Milan

Chelsea

Salzburg

Dinamo Zagreb

Grupi F

Real Madrid

RB Leipzig

Shakhtar Donetsk

Celtic

Grupi G

Manchester City

Sevilla

Borussia Dortmund

Copenhagen

Grupi H

Paris Saint-Germain

Juventus

Benfica

M. Haifa

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...