Champions League

Shorti për turin e dytë/ Tirana gjen një skuadër serbe, nëse eliminon Dinamon e Tbilisit

Tirana vijon fazën përgatitore në Pogradec, në pritje për t’u nisur drejt Gjeorgjisë, ku më datën 18 ose 19 gusht do të përballet me skuadrën e Dinamos së Tbilisit, në sfidën e vlefshme për turin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Kampionët e Shqipërisë janë optimistë se mund ta kalojnë me sukses testin gjeorgjian, pasi shorti u tregua bujar duke u vënë përballë kundërshtarin më të lehtë të mundshëm në letër, megjithatë verdikti i mbetet fushës së lojës.

Ndërkohë sot në zyrat e UEFA-s, në Nyon u hodh edhe shorti për turin e dytë eliminator të Ligës së Kampionëve, ku bardheblutë mësuan edhe kundërshtarin që i pret, nëse arrijnë të sigurojnë kualifikimin në Gjeorgji.

Bëhet fjalë për fituesen e çiftit Crvena Zvezda-Europa, me serbët dukshëm favoritë ndaj skuadrës modeste nga Gjibraltari dhe goglat që kanë krijuar mundësinë e një përballjeje shqiptaro-serbe në turin e dytë eliminator.

Kështu nëse Tirana dhe Crvena Zvezda kalojnë raundin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve, atëherë do të përballen me njëra-tjetrën më 25 ose 26 gusht në kryeqytetin shqiptar, pasi shorti vendosi pikërisht bardheblutë si skuadrën pritëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency