Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Shpalosi bluzën e gabuar, ‘plas’ ironia me Insigne

Lorenzo Insigne shënoi golin e parë për Napolin, përballë Feyenoord, në minutën e tetë të sfidës dhe mendoi të bëjë një dedikim të veçantë. Sulmuesi italian u afrua pranë stolit dhe kërkoi një bluzë të Milik, për t’ia dedikuar pikërisht polakut golin, por ndodhi e papritura.

Në stolin napolitan ngatërrohen dhe i japin një bluzë të mesfushorit Zeilinski, të cilën pasi Insigne e vë re, e hedh i nervozuar nga stoli dhe kërkon bluzën e duhur. Më në fund, sulmuesit anësor të Napolit i vjen në dorë bluza e Milik me numrin 99 dhe ai realizon dedikimin e tij, por kjo skenë shkakton shumë të qeshura në radhët e tifozëve dhe futbollistëve.

Menjëherë pas këtij momenti, në rrjetet sociale ka ‘plasur’ ironia me ngatërresën e Insignes, ku tifozë të ndryshëm kanë shfrenuar fantazinë e tyre.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...