Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Shpejtësi dhe furi, Mike Tyson “hedh” karrigen me rrota dhe ngjitet në ring

Vetëm disa javë pasi publikimit të një fotoje shfaqej në një karrige me rrota, duke i trembur jo pak fansat e tij, legjenda e boksit, Mike Tyson, ka shpërndarë një video gjatë stërvitjes në ring, ku duket qartë se jo vetëm nuk ka probleme shëndetësore, por lëviz me një shpejtësi dhe furi të pabesueshme.

Tyson, i cili ishte zyrtarisht në pension që nga viti 2005, postoi klipin në Instagram, të mërkurën në mëngjes, teksa stërvitej me trajnerin e tij, Rafael Cordeiro.

56-vjeçari ka vuajtur për shkak të problemeve shëndetësore muajt e fundit dhe u fotografua në një karrige me rrota në aeroportin e Miamit, në muajin gusht.

Tyson shpjegoi atëherë se kishte ka vuajtur nga “shpërthim i nervit shiatik”, një problem i vjetër për të.

Ai ka treguar më parë se dhimbja e shpinës e detyroi të linte boksin dhe një shpërthim serioz në vitin 2020 e lanë shtrat për dy javë.

Kohët e fundit, “Iron Mike” ka folur për mënyrën sesi ai pret që vdekja e tij të vijë “shumë shpejt” ndërsa fliste me një terapist të traumës.

“Ne të gjithë do të vdesim një ditë, sigurisht,” tha Tyson. “Pastaj, kur shoh pasqyrën, dalloj ato pika të vogla në fytyrën time, them: “Uau. Kjo do të thotë se data ime e skadencës po afrohet, shumë shpejt”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...