Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Shpejtësia e tij befasuese”, Emre Can i mahnitur nga talenti i Dortmundit

Karim Adeyemi i dhuroi Dortmundit fitoren 1-0 ndaj Chelsea në Champions League. 21-vjeçari gjerman realizoi një gol fantastik dhe ofroi verdhezinjtë me kalimin në çerekfinale.

Adeyemi i magjepsi të gjithë me finalizimin e tij, sidomos shokët e skuadrës. Emre Can foli pas fitores duke u ndalur edhe te performanca e sulmuesit të kombëtares gjermane.

Ishte ndeshje e vështirë. Patëm edhe fatin me vete. Luftuam si në ndeshjet e fundit, dhe ia dolëm të fitonim. Ne jemi me fat që kemi një lojtar si Adeyemi.

Ai është kaq i shpejtë dhe kaq i fortë. Ka raste kur edhe ne habitemi me shpejtësinë e tij… “, deklaroi Emre Can.

Më pas një koment në lidhje me ndeshjen e kthimit dhe shanset për t’u kualifikuar në çerekfinalet e turneut.

Ndeshja e kthimit do të jetë shumë e vështirë. Do të futemi në fushë sikur takimi i parë përfundoi 0-0. Por, ne e kemi të qartë se do vuajmë në Angli”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...