Tenis

Shpërdoron 4 “match point”, S. Williams eliminohet nga Pliskova

Vijon mallkimi i trofeut të 24-t grand slam për Serena Williams. Tenistja amerikane u eliminua në Australian Open në fazën çerekfinale nga Karolina Pliskova, pasi shpërdoroi plot 4 “match point”. Williams dështon sërish për të fituar grand slamin e radhës, teksa e njëjta gjë kishte ndodhur edhe në Wimbledon dhe “US Open”.

Më e vogla e motrave Williams u mposht 2-1, me sete, 6-4, 4-6, 7-5, për më shumë se dy orë lojë, me kundërshtaren e saj çeke që u tregua e aftë të fitonte setin e tretë, edhe pse po humbiste 1 me 5 me gejme.

Serena pati një problem në kavilje pikërisht në momentet e fundit të duelit, por nuk kërkoi pushimin mjekësor.

Në çerekfinalen tjetër, japonezja Osaka, kampionia në fuqi e US Open, mposhti lehtësisht 2-0 me sete, 6-4, 6-1, ukrainasen Elina Svitolina.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency