Bundesliga

Shpërthen me dygolësh Milot Rashica, por largohet i dëmtuar

Milot Rashica protagonist në fitoren e thellë 4-0 të Werder Bremenit në sfidën e shtëpisë me Augsburgun, por edhe i pafat, pasi doli nga fusha i dëmtuar në minutën e 36-të, 8 minuta pasi kishte realizuar golin e rezultatit të përkohshëm 3-0 dhe të dytin personal në këtë takim (e gjithë ndeshja u mbyll 4-0).

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ishte përzgjedhur në formacionin titullar nga trajneri Kohfeldt dhe nuk i zhgënjeu pritshmëritë.

Zhbllokoi takimin në minutën e 5-të, i shërbyer nga Klaasen, ndërsa Eggestein i çoi shifrat në 2-0 në minutën e 27-të. Rashica realizoi një gol vërtet spektakolar vetëm një minutë më vonë, duke shpërthyer nga e majta, dhe pasi shmangu kundërshtarin që kishte përballë, goditi saktë me të djathtën, duke mos i dhënë asnjë shans portierin të Augsburgut.

Pak çaste me vonë doli nga fusha i dëmtuar. Në pjesën e dytë Werderi realizoi edhe golin e katërt me Mohwald në minutat e fundit të sfidës.

Me këtë dygolësh Rashica shkon në kupotën e 4 finalizimeve në këtë sezon në Bundesligë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency