Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Shpërthen” mesfushori i Barçës: S’erdha këtu për të humbur me Realin

Ilkay Gundogan shënoi në El Clasicon e tij të parë, gol që gjithsesi nuk i mjaftoi Barcelonës të merrte pikë përballë Realit të Madridit.

Pasi Jude Bellingham tronditi dy herë katalanasit dhe i dhuroi “Los Blancos” triumfin emocionues 1-2.

 

Mesfushori gjerman nuk e fshehu zhgënjimin për humbjen e pësuar përballë rivalëve të përjetshëm, teksa pas ndeshjes deklaroi:

Dua të jem i sinqertë, por pa e ekzagjeruar, sepse nuk dua të them diçka që nuk duhet. Padyshim që jemi të zhgënjyer.

Lexo edhe: 

Por pas një ndeshjeje të rëndësishme dhe një rezultati negativ, do të doja të shihja më shumë zemërim dhe zhgënjim.

Unë nuk kam ardhur këtu për të humbur ndeshje si kjo… Edhe unë kam përgjegjësitë e mia për humbjen si një futbollist ekspert. Duhet të reagojmë menjëherë”, theksoi 33-vjeçari.

Barcelona renditet në vendin e tretë me 24 pikë pas javës së 11-të në La Liga. Katër pikë më pak se kryesuesit e Realit dhe Gironas.

VIDEO/ Bellingham fenomen edhe në El Clasico, përmbys i vetëm Barcelonën

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...