Futboll

Shpërthen Rivaldo: E trishtueshme ajo që ndodhi me fanellën numër 10 të Brazilit

Fantazisti i Milanit, Paqueta mori numrin 10 të Brazilit dje në miqësoren ndaj Argjentinës, në mungesë të kapitenit Neymar, por nuk e justifikoi aspak atë dhe në pushim të ndeshjes trajneri Tite e la në dhomat e zhveshjes.

Megjithatë njëri prej atyre që ka veshur dhe nderuar këtë fanellë të Brazilit, ish futbollisti i Milanit e Barcelonës, Rivaldo, ka reaguar shumë ashpër ndaj trajnerit Tite, duke i kujtuar se numri 10 është me shumë histori.

“Kam parë ndeshjen Brazil-Argjentinë dhe ka qenë shumë e trishtueshme të shikoje se çfarë ndodhi me fanellën me numër 10. Ia kishin dhënë atë fanellë Paqueta… Fanella me numrin 10 te Brazili është e respektuar në të gjithë botën dhe nuk është menduar për të ndenjur në pankinë e as për t’u zëvendësuar në pushim të ndeshjes, sepse e njeh e gjithë bota. Është një fanellë e veshur dhe nderuar ndër vite nga Pele, Rivelino, Zico, Rivaldo, Kaka, Ronaldinho, Neymar…”, tha Rivaldo në reagimin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency