Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Shpërthen Spalletti: Titullarë dhe të përjashtuar? Ekzistojnë vetëm te armiqtë

MILAN, ITALY - OCTOBER 15: Head coach of FC Internazionale Luciano Spalletti celebrate the win with team-mates at the end of the Serie A match between FC Internazionale and AC Milan at Stadio Giuseppe Meazza on October 15, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images)

Luciano Spalletti ka shpërthyer nëpërmjet një statusi në Instagram, në lidhje me komentet e shpeshta të ditëve të fundit, për aktivizimin vetëm të një grupi futbollistësh dhe lënien jashtë të pjesës tjetër. Tekniku i Interit është shprehur se ndeshjet fitohen të bashkuar dhe se në skuadrën e tij nuk ka titullarë dhe të përjashtuar.

“Vetëm në mendjen e armiqve mund të ekzistojë dallimi mes titullarëve dhe të lënëve jashtë. Ndeshjet fitohen së bashku, gjatë gjithë javës. Gjithmonë e më shumë të bashkuar, gjithmonë e më shumë Inter”, shkroi Spalletti në llogarinë e tij në Instagram.

Luciano Spalletti ka fituar simpatinë e publikut zikaltër, të cilët ekzaltohen kur spikeri prezanton emrin e tij në ditët e ndeshjes. Përtej pritshmërive, tekniku zikaltër ka arritur të ndërtojë një skuadër mjaft konkurruese, që ia ka dalë të grumbullojë plot 33 pikë në 13 javët e para, duke u renditur në vendit e dytë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...