Kupa e Shqiperise

Shpërthen Spehar, kualifikohen skuadrat e Superiores dhe Vllaznia

Pas fitores 1-2 në ndeshjen e parë, Kukësi siguroi kualifikimin duke mposhtur me rezultatin e thellë 4-1 Orikun në ndeshjen e sotme, të vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Sulmuesi Harba hapi serinë e golave, ndërsa më pas ishte radha e kroatit Spehar që të shënonte një tripletë, duke marrë edhe topin në shtëpi.

Skënderbeu e ktheu në stërvitore ndeshjen me koplikasit e Veleçikut, të cilët i kishte mposhtur me rezultatin 0-3 në sfidën e parë. Mesditën e sotme në Korçë, skuadra e Shehit triumfoi me rezultatin e thellë 4-0, ndërsa golat u shënuan nga Guindo, Hoxhaj, Fili dhe Ziko.

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Teuta rigjeti fitoren në Kupë përballë Turbinës, duke fituar me rezultatin 4-2, ndonëse kualifikimin e kishte siguruar që në takimin e parë, të fituar 0-3 në Cërrik.

Flamurtari i Dajës përsëriti të njëjtën fitore minimale 1-0 ndaj Shkumbinit, ashtu si edhe në Peqin dy javë më herët dhe u kualifikua për në raundin tjetër të Kupës, ndërsa Kamza u ndal nga Besa në barazim 2-2, por u kualifikua falë fitores 0-2 në Kavajë.

Kualifikim siguruan edhe dy skuadrat e tjera të Superiores, Kastrioti e Luftëtari, ndërsa Vllaznia shënoi në minutat e fundit, duke vijuar më tej aventurën në Kupë, pasi eliminoi Burrelin me rezultatin e përgjithshëm 2-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency