Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Shpëtim Duro debuton me fitore, Struga mposht Shkupin dhe shkëputet sërish

Shpëtim Duro debuton me fitore

Shpëtim Duro debuton me fitore. Trajneri i mirënjohur kryeqytetas mori drejtimin e Strugës në Maqedoninë e Veriut pak ditë më parë dhe e nisi me këmbën e mbarë. Klubi shqiptar ia doli të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj një tjetër skuadre shqiptare, si Shkupi.

Sfida e zhvilluar në Strugë, ishte mjaft e luftuar, teksa golin e avantazhit e shënoi kapiteni Bunjamin Shabani. Ky i fundit ekzekutoi saktë një penallti në minutën e 23-të, ndërsa në të 89-ën vulosi fitoren Ibraimi, sërish me penallti. Nga ana tjetër Shkupi shënoi golin e vetëm në minutën e 98’…

Kjo është një fitore mjaft e rëndësishme për struganët, që rikthehen te suksesi pas tre javëve dhe njëkohësisht mposhtin një rival direkt për titull, duke u shkëputur në krye me 4 pikë më shumë se Shkupi.

Lexo edhe

  1. VIDEO/ I dehur duke ngacmuar një vajzë në klub, futbollisti i Cityt rrezikon 2 vite burg
  2. Për të pestën herë në formacionin e javës, Daku më i miri në Slloveni
  3. “Të gjithë po tallen me ty”, fraza ndaj Mourinhos mund t’i kushtojë shtrenjtë arbitrit
  4. Roberto Mancini ndez sirenat e alarmit: Sulmuesit tanë nuk janë titullarë

 

Reagon mirë edhe Shkëndija e Tetovës, që mposhti Rabotnickin me rezultatin 3-1. Klinsman Cake, Doriev dhe Mujezinovic shënuan për kuqezinjtë nga Tetova, ndërsa miqtë gjetën golin e nderit në minutat shtesë.

Vlen të theksohet se pas javës së 20 të kampionatit në Maqedoninë e Veriut, kryesojnë tre skuadrat shqiptare, me Strugën të parën me 42 pikë, të ndjekur nga Shkupi me 38 dhe Shkëndija e Tetovës me 35.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...