Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Shpëtim Duro largohet nga Egnatia

Shpetim Duro
Shpetim Duro

Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Egnatias. Klubi rrogozhinas ka njoftuar përmes një postimi ndërprerjen e bashkëpunimit me 63-vjeçarin nga kryeqyteti.

Shpëtim Duro nisi aventurën e tij në 18 tetor të vitit të shkuar, duke e drejtuar ekipin në 10 ndeshje, e duke regjistruar 5 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje.

Shkak i ndërprerjes së bashkëpunimit duket se ka qenë humbja me përmbysje 1-2 përballë Kukësit pasditen e djeshme në “Arena Egnatia”.

Lexo edhe

Egnatia e nisi sezonin me Edlir Tetovën, i cili drejtoi ekipin deri në javën e tetë, duke marrë vetëm 9 pikë, ndërsa tashmë largohet dhe Shpëtim Duro. Tetova u kthye në rolin e drejtorit sportiv disa ditë më parë, duke zëvendësuar Ndriçim Shtubinën, që u zhvendos si drejtues në radhët e akademisë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...