Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Shpëtoi sportisten nga fundi i pishinës, flet trajnerja heroinë: Ja pse u hodha

Imazhi i Anita Alvarez, e cila mbeti në fund të pishinës gjatë performancës së saj në Kampionatin Botëror të notit të sinkronizuar bëri xhiron e botës. Trajnerja e saj, Andrea Fuentes, u zhyt në pishinë për ta ndihmuar, duke i shpëtuar jetën.

Sportistja amerikane u përmend menjëherë dhe tani gjendja e saj paraqitet e mirë, siç e konfirmoi edhe trajnerja e saj.

“Ishte një frikë e madhe, u zhyta sepse njerëzit e sigurisë nuk e bënë – tha ajo për gazetën spanjolle “Marca” – Kisha frikë, sepse pashë që ajo nuk merrte frymë, por tani ajo ndihet mirë. Më trembi shumë. Tani ajo duhet të pushojë, do të jetë mirë për finalen e ekipit.”

39-vjeçarja, shtoi më tek në Instagram:

“Çfarë dite, mendoj se ndjeva çdo lloj emocioni të mundshëm! Prvova e Anitës ishte e pabesueshme, performanca e saj më e mirë ndonjëherë. Ajo kërkoi kufijtë e saj dhe i gjeti. Por tani ajo është mirë, e konfirmuan edhe mjekët. Të gjithë e dimë se çfarë ndodh në sportet e tjera: çiklizëm, maratonë, atletikë … disa nuk e arrijnë vijën e finishit dhe disa madje përfundojnë duke u zvarritur ose duke u bie të fikët. Edhe sporti ynë është shumë i vështirë. Tani është koha për të pushuar dhe për t’u rikuperuar.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrea Fuentes (@andreafuentes83)

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...