Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Shpëtove mirë që ishe larg meje”, lojtari i Barçës tërbon Deschamps

Një rast i papreçedentë u regjistrua në minutat e fundit të pjesës së parë në ndeshjen Francë-Poloni (3-1). Mbrojtësi që luan te Barcelona, Jules Kounde po luante me një varëse floriri në qafë, diçka e palejueshme.

Arbitri kryesor e vuri re dhe i dha urdhër 24-vjeçarit ta hiqte menjëherë. Rregullorja e FIFA-s nuk lejon lojtarët të zbresin në fushë me bizhuteri, aksesorë apo çdo lloj sendi tjetër.

Veprimi i Kounde ka tërbuar trajnerin Didier Deschamps, i cili pas fitores ndaj polakëve dhe kualifikimit në çerekfinalet e Katar 2022 zbuloi bisedën me mbrojtësin.

I thashë se ishte me fat që nuk qëlloi përpara meje në atë moment, përndryshe… Kounde gaboi, nuk duhet të zbriste në fushë me varëse në qafë”, deklaroi trajneri i kombëtares franceze.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...