Kombëtarja U-21

Shpresat mposhtin sërish Uellsin, Broja goleadori i ri i kuqezinjve

Kombëtarja Shqiptare U21 ka fituar edhe miqësoren e dytë përballë Uellsit, e zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit.

Kuqezinjtë e Alban Bushit e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe shënuan që në minutën e 8’ me anë të futbollistit të Partizanit, Esat Mala. Vetëm 6 minuta më vonë, ishte Bullari, që shënoi golin e dytë për Shqipërinë, duke vënë në kasafortë fitoren.

Rezultati u vulos në minutën e 68’, kur sulmuesi 18-vjeçar i Chelseat, Armand Broja, i hedhur në fushë në pjesën e dytë, shënoi në portën uellsiane golin e tretë për shpresat dhe golin e tretë të tij, në dy ndeshje me Kombëtaren U21.

Kuqezinjtë u përballën me Uellsin edhe dy ditë më parë, në një takim ku fituan me rezultatin 2-1, ndërsa protagonist ishte Broja, që shënoi të dy golat për skuadrën e Bushit.

Armand Broja luan me skuadrën U19 të Chelseat, dnërsa edhe në Shqipëri erdhi me Kombëtaren e kësaj grupmoshe, ku shënoi edhe 3 gola përballë Kosovës, duke bindur Bushin për një ftesë te U21.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency