Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sot Shqipëri-Itali, Panucci i rikthehet skemës 4-5-1

Sfida e mbrëmjes në ‘Loro Boriçi’, do të jetë mjaft e veçantë, jo vetëm për tifozët shqiptarë, por edhe për trajnerin Panucci, i cili do të përballet me vendin e tij. Gjithsesi, ky fakt duket se e ka motivuar më shumë trajnerin e kombëtares shqiptare, që të kërkojë maksimumin përballë italianëve.

Këtë e pranoi edhe vetë Panucci, kur tha se Sadikun dhe Agollin i la në stol ndaj Spanjës, për t’i pasur të gatshëm kundër Italisë. E ndërsa sfida po afron, duket se trajneri e ka ndarë mendjen edhe për formacionin që do të hedhë në fushë dhe pritet t’i rikthehet rreshtimit 4-5-1, aq shumë të përdorur edhe nga De Biasi.

Kështu në portë do të jetë si zakonisht Berisha, ndërsa në mbrojtje do të rikthehet Mavraj, t’i bashkohet Ajetin në qendër, Hysaj në të djathtë dhe Agolli në të majtë. Në mesfushë konfirmohet si titular Ergys Kaçe, që e justifikoi tërësisht besimin e trajnerit në Spanjë, ndërsa në krah të tij pritet të luajë Migjen Basha. Dilema e vetme e trajnerit duket të jetë ajo mes Ahmedit dhe Memushajt, me vlonjatin më të favorizuar, ndërsa nga krahët do të luajnë Roshi dhe Grezda, në mbështetje të sulmuesit të vetëm, Sadikut.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...