Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shqipëri-Itali, policia prezanton planin e masave

Në prag të ndeshjes Shqipëri-Itali, në “Loro Boriçi” të Shkodrës, Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash që do të garantojnë mbarëvajtjen e këtij eventi. Duke parë rëndësinë e ndeshjes dhe prezencën e tifozërisë nga të paktën tre shtete, Shqipëria, Italia dhe Kosova, Policia e shtetit ka urdhëruar kontroll të rreptë të personave që do të hyjnë në Shqipëri, nga data 06-09 tetor 2017.

Gjithashtu, policia ka njoftuar edhe bllokimin e disa prej akseve të qytetit të Shkodrës, për të menaxhuar më mirë situatën me sportdashësit dhe trafikun përreth stadiumit. Nga ana e autoriteteve është bërë e ditur që portat hyrëse për në stadium do të hapen në orën 17:00, dhe i bëhet thirrje tifozëve të cilët kanë një biletë, që të paraqiten sa më herët dhe me mjet identifikimi.

Gjithashtu është ndaluar hyrja e tifozëve me sende të forta, flakadanë, çelësa, monedha, apo sende metalike, ndërsa vijojnë të jenë të përjashtuar tifozët e grupimit Illyrian Elite, që pas incidenteve në stadiumin e Palermos, pikërisht ndaj Italisë. Në “Loro Boriçi” pritet të jenë rreth 1200 tifozë italianë, 500 nga të cilët do të udhëtojnë enkas, ndërsa pjesa tjetër janë rezidentë në Shqipëri.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...