Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

Shqipëria e femrave/ 11 vite nga debutimi historik, kapitenia Seranaj realizonte golin e fitores

11 vite më parë, kombëtarja shqiptare e femrave do të zbriste për herë të parë në fushë për të zhvilluar ndeshjen e parë si ekip kundër përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.

Ajo përballje miqësore dhe historike, u luajt më 5 maj 2011 në qytetin e Pogradecit dhe ekipi kuqezi i drejtuar nga trajneri Altin Rraklli, ia doli të fitonte me shifrat 1-0.

Goli i vetëm i ndeshjes, dhe i pari në histori për Shqipërinë e femrave u realizua nga kapitenia e parë kësaj skuadre, Aurora Seranaj, e cila e ka mbajtur këtë shirit për disa vite me radhë.

Altin Rraklli hidhte në fushë në atë miqësore këtë formacion Endrina Elezaj, Erida Bajrakurtaj, Xhulia Preçi, Rifadije Shala, Aurora Seranaj, Fatjona Borova, Ana Boro, Nora Selmani, Avdije Veliu, Suada Jashari dhe Albina Rrahmani.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Champions League

Paris Saint Germain u mposht 2-3 në përballjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës në “parkun e Princave”, megjithatë trajneri Luis...

Serie A

Momente frike gjatë Udinese-Roma, ndeshje ku Evan Ndicka u rrëzua në fushë në minutën e 69-të pasi u ndje keq. Mbrojtësi nga Bregu i...

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...