Uncategorized

Shqipëria fiton me Irlandën, Bullgaria kundërshtarja e radhës

Shqipëria e minifutbollit amator gjen më në fund fitoren në sfidën e tretë të Grupit C të Kampionatit Europian që po zhvillohet në Ukrainë. Kuqezinjtë mposhtën 2-0 Irlandën, që sikurse Shqipëria nuk kishte marrë asnjë pikë në dy përballjet e mëparshme.

Rigers Dushku, ish-futbollist i Flamurtarit, shënoi golin e parë që në minutën e katërt, duke e lënë të palëvizur portierin kundërshtar.

Në fund të pjesës së parë Shima realizoi golin e dytë dhe të qetësisë për kuqezinjtë, që gjatë fraksionit të dytë thjesht u mjaftuan me administrimin e rezultatit, për të marrë pikët e para në grup.

Në takimin e fundit Shqipëria do të përballet me Bullgarinë, ku do të synojë fitoren e dytë, që do t’i shërbente për të parakaluar pikërisht skuadrën ballkanase, që mban vendin e tretë me një fitore, një barazim dhe një humbje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency