Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Shqipëria humbet një lider para Polonisë, një hall më shumë për trajnerin Sylvinho

Berat Gjimshiti nuk do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjen e datës 27 mars në transfertë ndaj Polonisë, një sfidë e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. Mbrojtësi i kombëtares ishte i pafat në ndeshjen e fundit të Atalantës ndaj Napolit në Serie A, teksa u detyrua të zëvendësohej në minutën e 44-të pas një problemi muskulor.

Pas testeve të fundit, rezulton se Gjimshiti ka pësuar një tërheqje të gradës së parë në muskujt e kofshës së majtë me kohën e rikuperimit që shkon të paktën deri në dy javë. Kështu, 30-vjeçari humbet ndeshjen ndaj Empolit ndërsa është i detyruar të qëndrojë edhe larg grumbullimit të kombëtares. I pari nën drejtimin e trajnerit të ri Sylvinho.

LEXO EDHE:

Fat i keq për Gjimshitin dhe për kombëtaren duke parë rëndësinë, por edhe shkallën e vështirësisë së ndeshjes kualifikuese përballë Polonisë. Ndërkohë, pritet që Gjimshiti t’i rikthehet fushave të blerta vetëm pas pauzës së kombëtares për të dhënë kontributin e tij në pjesën e mbetur të sezonit me fanellën e Atalantës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...