Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Shqipëria, kundërshtar i fortë”, Merino: Spanja luan për të fituar Euro 2024

Shqipëria u mposht ndaj Spanjës me rezultatin 0-1 në ndeshjen e tretë të Grupit B teksa këtu mbyllet edhe Europiani për kuqezinjtë. Pas kësaj sfide, foli lojtari i Spanjës, Miguel Merino. Mesfushori i Real Sociedad vlerësoi Shqipërinë ndërsa theksoi se “La Roja” synon të fitojë Euro 2024.

“Ishte një skuadër e mirë, luajtën shuëm mirë ndaj Kroacisë dhe Italisë. E dinim që do të ishte ndeshje e vështirë për ne, dhamë më të mirën. Në pjesën e dytë ata patë raste, por ne jemi të lumtur se fituam tre nga tre ndeshjet e grupit.

Lexo edhe:

Mendoni titullin? Ne luajmë me këtë sjellje, ai është objektivi ynë. Por, e dimë që ka edhe skuadra të tjera të forta. Megjithatë, nuk kemi frikë nga askush, do të japim më të mirën. Grupi është forca ynë dhe do të kërkojmë të fitojmë, kjo është mendësia jonë”, u shpreh Miguel Merino.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...