Basketboll

Shqipëria mposhtet edhe në Holandë

Kombëtarja shqiptare e basketbollit pësoi edhe humbjen e dytë në paraeliminatoret e Botërorit 2019. Kuqezinjtë u dorëzuan në fushën e Holandës me rezultatin 91-77, në një ndeshje ku luajtën si të barabartë vetëm në gjysmën e lojës.

Starti i sfidës ishte mjaft i mirë për ekipin e drejtuar nga Antonis Konstandinides, madje Shqipëria e mbylli në avantazh periodën e parë me rezultatin 26-24.

Përballja vijoi e luftuar në periodën e dytë, që përfundoi me shifrat e barabarta 27-27, por gjithçka ndryshoi pas pushimit të lojës. Ekipi Holandës u shfaq më i freskët fizikisht dhe psikologjikisht, duke krijuar një avantazh të thellë dhe fitoi me 8 pikë diferencë periodën e tretë.

Fundi i lojës ishte jo i mirë për djemtë kuqezi, që realizuan vetëm 11 pikë, përballë 19 të kundërshtarëve. Gerti Shima ishte më i miri në parket me 23 pikë të realizuara, por paraqitja e tij nuk e ndihmoi Kombëtaren të evitonte disfatën.

Ajo në Holandë ishte humbja e dytë e Shqipërisë në paraeliminatoret e Botërorit 2019 të basketbollit, pasi më parë kuqezinjtë ishin mposhtur në shtëpi nga Austria. Sfida e radhës do të luhet më 12 Gusht, pikërisht përballë austriakëve.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency