Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Shqipëria, ndaj Italisë për një surprizë në mbyllje

Rikthehen Mërgim Mavraj, Odise Roshi dhe Burim Kukeli pasi kanë shlyer pezullimin, nuk do të jenë Taulant Xhaka dhe Azdren Llullaku që paguajnë kartonat e marrë ndaj Spanjës. Nuk ka shumë kohë për të qarë disfatën e pësuar në Alicante, menjëherë mendja dhe energjitë fokusohen te sfida e së hënës në “Loro Borici”.

Kuqezinjtë kanë zbritur në Rinas që në orët e para të mëngjesit dhe nuk ka pushim, përgatitjet nisin menjëherë pasi ndaj Italisë duhet dicka ndryshe, për t’i bërë mbylljen e duhur eliminatoreve dhe forcuar bazat për objektivin e vërtetë, eliminatoret e Europianit 2020. Vjen Italia, një ëndërr e hershme e shqiptarëve për një mijë e një motive, por këtë herë nuk luhet thjesht për të admiruar klasin e  Insinjes me shokë, për këtë mjaftoi e teproi Spanja.

Të kaltrit e Venturës do të kërkojnë një reagim pas barazimit ndaj Maqedonisë, me italianin Panucci që i duhet t’u prishë festën në Shkodër. E lehtë të imagjinohet një formacion ndryshe nga ai i “Rico Perez”, megjithatë është e kotë të aludosh, me Panuccin që brenda këtyre dy ditëve i duhet të kristalizojë gjithcka për anti-Italinë, ndeshje ku nuk do të mjaftojë thjesht përfaqësimi, pasi kërkohet edhe një rezultat historik. Në fund të fundit, nëse ia doli Maqedonia në “Olimpico” të Torinos, përse të mos e arrijnë kuqezinjtë në “Loro Borici”.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....