Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Shqipëria shkarkon Santosin, Polonia nuk i beson më portugezit

Fernado Santos nuk do të jetë më trajner i Polonisë. Mediet polake raportojnë se Federate e Futbollit e Polonisë ka marrë vendimin për portugezin, i cili nuk do të jetë më trajner i kombëtares polake. Rezultate negative në këtë edicion kualifikuesesh e sidomos humbja në Tiranë kanë bërë që të soset durimi, me Santosin që nuk do të vazhdojë më të jetë trajner i Polonisë. 

Lexo edhe:

Pas ndeshjes, trajneri deklaroi se nuk do të dorëhiqej, megjithatë Federata polake nuk ka më besim te portugezi, i cili me Portugalinë fitoi Europianin në 2016. Në këtë formë, avetnura e Santosit te Polonia përfundon pa u mbushur 9 muaj.

Në drejtimin e Polonisë, Santos e drejtoi skuadrën në 5 ndeshje zyrtare, ku mori vetëm 2 fitore e pësoi 3 humbje, ndërkohë që ka fituar dhe në një miqësore gjatë kësaj periudhe.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....