Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Shqipëria shkëlqen në minifutboll, argëtohet me 7 gola ndaj Luksemburgut në EuroCup

Shqipëria triumfon me rezultatin 7-0 ndaj Luksemburgut në EuroCup, në turneun e minifutbollit.

Skuadra “kuqezi” dominoi të gjithë sfidën, ndërsa gjeti rrugën drejt rrjetës që në minutën e parë me Endri Kacën.

Përfaqësuesja jonë do të gjente golin e dytë me Ervin Cera në minutën e 9’, ndërsa e mbylli pjesën e parë me rezultatin 2-0.

Lexo edhe: 

Në pjesën e dytë “kuqezinjtë” do të realizonin edhe pesë herë të tjera me Xhulio Reci do të realizonte tre herë në minutën e 24’, në minutën e 26’ dhe në minutën e 38’.

Teksa dy golat e tjerë u realizuan nga Gledis Nuza në minutën e 24’ dhe Ervin Cera do të gjente rrjetën për herë të dytë në minutën e 33’.

7-0 dhe Shqipëria e nis me këtë triumf rrugëtimin në EuroCup me Luksemburgun që nuk mundi të reagonte në asnjë moment të sfidë.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...