Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Shqipëria U17 mundet nga Franca, kthen fokusin nga Zvicra e Letonia

Shqipëria U17 e nis me humbje aventurën në Elite Round, me kuqezinjtë të cilët u mposhtën 4-0 përballë Francës në “Air Albania”.

Franca, kampionët e Europës për këtë grupmoshë dominoi ndeshjen dhe po ashtu edhe rezultatin, ndërsa të besuarit e Ervin Bulkut krijuan pak.

Menadjou kaloi në avantazh francezët në minutën e 26-të, ndërsa tri minuta më pas, Issoufou dyfishoi rezultatin dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Lexo edhe: 

Në fraksionin e dytë, Franca diktoi përsëri ritmin dhe në minutën e 68-të Bouneb realizoi golin e tretë nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa 5 minuta fundi i kohës së rregullt, Lambourde vulosi ndeshjen në 4-0.

Skuadra e Ervin Bulkut nis kështu fushatën e kualifikueseve për Euro2023, ndërsa tashmë, Shqipëria U17 kthen fokusin nga dy ndeshjet e tjera të grupit, përballë Zvicrës dhe Letonisë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...