Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Shqipëria U17/ Super Sulejmani, kuqezinjtë në avantazh ndaj Zvicrës (VIDEO)

Shqipëria U17 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17.

Skuadra e drejtuar nga Ervin Bulku, kaloi në avantazh në minutën e 14’ falë golit të Flavio Sulejmanit.

Presingu i sulmuesit bëri efekt. 17-vjeçari i Perugias, besoi te një top i ardhur nga mbrojtja dhe fitoi duelet me mbrojtësin dhe portierin kundërshtar.

Lexo edhe: 

Parabola e Sulejmanit përfundoi në rrjetë, duke kaluar kuqezinjtë në avantazh. Ndeshja po luhet në “Air Albania” dhe po transmetohet në SuperSport 1.

Gjatë pjesës së parë shkëlqeu me pritjet e tij edhe Amarildo Dervishi, portieri 16-vjeçar i Skënderbeut.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...