Eredivisie

Shqiptari i Heerenveenit, gol Feyenoordit për çmimin “Puskas” (pamjet)

Një nga sfidat më interesante e javës së dytë në Eredivisie, e transmetuar SuperSport, ishte Heerenveen-Feeyenord, që përfundoi në barazim 1-1. Ky takim, më shumë se për rezultatin dhe rivalitetin në fushën e blertë do të mbahet mend për golin spektakolar të futbollistit shqiptar, por të lindur e rritur në Suedi, Ibrahim Dreshaj, nga një distancë thuajse 40 metra.

Feyenoordi kishte kaluar në epërsi në kohën shtesë të pjesës së parë me një 11-metërsh të shndërruar në gol nga Berghuis, ndërsa në minutën e 13-të Odegaard kishte gabuar nga pika e bardhë për vendasit, kur 10 minuta para përfundimit të ndeshjes, mbrojtësi 22-vjeçar lëshoi një të djathtë të kalibruar nga distanca shumë e largët, me topin që, çuditërish,t përfundoi në trekëndësh.

Një realizim i tillë meriton të jetë mes kandidatëve për çmimin “Puskas”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency