Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Shqiptari, shqiptari”, tension në Beograd, malazezët përplasen me policinë (VIDEO)

Serbia fitoi 3-1 ndaj Malit të Zi në Beograd, rezultat që i mundësoi kualifikimin në Euro 2024. Tensioni nuk mungoi në stadiumin e Crvenës, me tifozët miq që u përplasën me policinë.

Ishte minuta e 73’, Mitrovic shënoi duke kaluar vendasit në avantazh 2-1, teksa një pjesëtar i forcave të sigurisë “rrëmbeu” një flamur në sektorin e tifozëve të Malit të Zi.

Këta të fundit reaguan menjëherë dhe për disa momente pati “fluturim” të karrigeve, por gjithçka u qetësuar më pas.

Ndërkohë që serbët nisën me koret “Shqiptari, shqiptari”, duke thumbuar tifozët miq, të cilët ishin të zemëruar për flamurin e marrë nga “stewardi”.

Në fushë për kombëtaren e Malit të Zi luajtën tre futbollistë shqiptarë: Driton Camaj, Edvin Kuç dhe Marko Tuci.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...