Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Shtatë futbollistë në vitin e fundit të kontratës, ja plani i Barcelonës

Barcelona ka vendosur si prioritet rinovimin e kontratës së Ousmane Dembélésë, kontrata e të cilit përfundon në 2024, por drejtuesit “bluagrana” do të kenë edhe çështje të tjera në tryezë për të zgjidhur. Janë shtatë lojtarë të cilëve u përfundon kontrata verën e ardhshme: Busquets, Memphis, Sergi Roberto, Marcos Alonso, Héctor Bellerín dhe portierët Iñaki Peña dhe Arnau Tenas.

A priori, nga të gjithë ata që në parim nuk do të vazhdojnë në klubin e Barçës janë Sergio Busquets, i cili mund të nisë një aventurë të re në Shtetet e Bashkuara dhe Sergi Roberto.

Një tjetër që vështirë se do të vazhdojë është Memphis Depay, sepse Barça u përpoq deri në ditën e fundit të merkatos për ta shitur, madje i dha edhe letrën e bënte lojtar të mirë. Sa i përket Bellerin, do të duhet të shihet se si do të jetë performanca e tij këtë sezon përpara se Barça të ndërmarrë hapin për të vazhduar kontratën e tij. Ndërsa Marcos Alonso, i cili nuk nënshkroi për më shumë vite këtë verë për shkak të “fair-play”-it, mund të rinovojë për dy sezone të tjera.

Nga ana tjetër, edhe Barça është e interesuar të mbajë në skuadër dy portierët që konkurrojnë me Ter Stegen: Iñaki Peña dhe Arnau Tenas.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...