Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Shtatë vite në Angli, Tevez zbulon përse nuk e mësoi kurrë gjuhën angleze

Carlos Tevez shpenzoi shtatë vite në Angli teksa u aktivizua me West Ham fillimisht e më pas me dy skuadrat e Manchesterit, United dhe City. Megjithatë, argjentinasi nuk e mësoi kurrë gjuhën angleze dhe së fundmi zbulon se kultura angleze nuk e tërhoqi kurrë.

“Nuk kam pasur asnjëherë ndonjë lidhje me kulturën angleze. Shtatë vitet në Angli për mua ishin vetëm vite pune, asgjë më tepër. Nuk ia dola që të përshtatesha kurrë me filozofinë dhe mentalitetin e tyre.

Lexo edhe: 

Kisha shumë arsye për të cilat nuk u interesova kurrë që të mësoja gjuhën angleze, edhe pse fëmijët e mi e flasin pa problem këtë gjuhë”, u shpreh Tevez, i cili prej disa vitesh ka nisur karrierën si trajner dhe së fundmi është në krye të argjentinasve të Independiente.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...