Serie A

Shtohen rastet me COVID-19 tek Interi, edhe Handanovic pozitiv

Interi në emergjencë për shkak të COVID-19. Pas pozitivitetit të Danilo D’Ambrosios, raundi i ri i testeve molekulare ka zbuluar një tjetër rast pozitiv. Bëhet fjalë për portierin titullar, Samir Handanovic. Sipas protokollit, lojtari slloven u largua menjëherë nga stërvitja dhe u izolua në banesën e tij. Situata në shtëpinë zikaltër do të monitorohet me shumë kujdes në prag të ndeshjes kundër Sassuolos, që do të zhvillohet të shtunën në mbrëmje.

Interi është në izolim të përkohshëm (zgjat 14 ditë), por futbollistët kanë lejen e autoriteteve shëndetësore për të udhëtuar nga banesat respektive në qendrën stërvitore Pinetina, ku lojtarët do të jenë të detyruar të konsumojnë vaktet ushqimore dhe të bëjnë dush në dhomat e tyre.

Nëse në këtë moment ndeshja kundër Sassuolos nuk është në dyshim, duhet të vlerësohet situata për lojtarët që kanë marrë ftesë nga përfaqësueset e tyre. Autoritetet shëndetësore, duke pasur parasysh izolimin e zikaltërve, mund të vendosin të mos lejojnë largimin e futbollistëve në kombëtare.

Vendimi do t’i komunikohet klubit brenda 48 orëve të ardhshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency