Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Shtohen telashet për Juventusin, edhe UEFA nis hetimet ndaj bardhezinjve

Vijon të komplikohet situata te Juventusi, teksa krahas hetimeve nga prokuroria e Torinos dhe prokuroria federale, së fundi edhe UEFA është vënë në lëvizje.

Vetë qeveria europiane e futbollit, pas ankimimit zyrtar të La Ligës, ka reaguar, duke njoftuar me një komunikatë se ka nisur hetimin për respektimin e Fair Play-t Financiar nga ana e klubit bardhezi.

Pak ditë më parë presidenti Agnelli dhe drejtuesit më të lartë të klubit bardhezi dhanë dorëheqjen në grup, duke mos miratuar as bilancet e sezonit të kaluar.

Pikërisht këto janë edhe problemi më i madh i Juventusit, pasi përgjimet kanë treguar se bardhezinjtë i kanë falsifikuar në mënyrë të vazhdueshme, për të fshehur humbjet dhe shmangur rregullat e Fair Play-t Financiar.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...