Serie A

Shtohen telashet për Piolin, dy futbollistë të tjerë dëmtohen para Cagliarit

Milani vijon të bëjë shumë mirë në fushën e lojës, pasi kryeson me meritë kampionatin dhe sapo ka siguruar kalimin në çerekfinalete Kupës së Italisë, por trajneri Pioli vijon të përballet me telashe të ndryshme nga java në javë.

Kështu mediat pranë klubit kuqezi raportojnë se mbrojtësi Theo Hernandez dhe mesfushori turk Hakan Calhanoglu nuk janë stërvitur sot me skuadrën, pasi vuajnë dëmtime të lehta, por rrezikojnë seriozisht të mos rikuperojnë për transfertën e të hënës ndaj Cagliarit.

Këtyre të dyve u shtohen edhe Ante Rebic e Rade Krunic, që vijojnë të jenë në izolim, pasi janë prekur nga koroanvirusi, Rafael Leao i pezulluar, si dhe të dëmtuarit e tjerë si Matteo Gabbia, Ismael Bennacer e Alex Saelemaekers.

Në këto kushte trajneri i Milanit ka punuar me spanjollin Brahim Diaz si fantazist në vendi ne Calhanoglu, pas shpinës së Ibrës, ndërsa në mesfushë do të luajnë Kessie e Tonali nga minuta e parë, me blerjen më të re, Meite në pankinë.

Në mbrojtje do të konfirmohet dyshja e qendrës Romagnoli-Kjaer, me Dalot në të majtë e Calabrian në të djathtë, ndërsa në krah të Ibrës në sulm do të luajnë spanjolli Castillejo dhe norvegjezi Hauge.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency