Merkato

Shtohet konkurrenca për Locatellin, Guardiola e do me ngulm te Man. City

Manuel Locatelli është një nga mesfushorët që po spikat më së shumti në kampionatin italian dhe Pirlo e dëshiron me patjetër në Juventusin e tij, por edhe klubet milaneze janë gati të paguajnë për kartonin e 22-vjeçarit.

Për të tretin sezon me radhë, Locatelli është shndërruar në një titullar dhe lider i Sassuolos, ndërsa këtë vjeshtë fitoi një vend edhe në formacionin e kombëtares italiane, duke bindur plotësisht Mancinin me performancën e tij.

Menaxheri i tij pranoi se në verë Locatelli ishte shumë pranë transferimit te Juventusi, por negociatat dështuan në fund, pasi klubet nuk gjetën gjuhën e përbashkët mbi vlerën e kartonit, ndërsa tani gara për mesfushorin është rihapur sërish.

Këtë herë përveç tre klubeve të mëdha italiane, interes të fortë po shfaq edhe Manchester City i Pep Guardiolës, që është gati të kënaqë pretendimet e Sasasuolos me një ofertë prej të paktën 40 milionë eurosh.

Me Fernandinhon që po luan sezonin e fundit për shkak të moshës dhe Rodrin që nuk ka grintën e duhur për të luajtur para mbrojtjes, trajneri spanjoll sheh Locatellin si futbollistin ideal për atë pozicion dhe ka udhëzuar drejtuesit t’ia vënë në dispozicion me çdo kusht.

Manuel Locatelli u rrit në ekipet e moshave të Milanit dhe debutoi me kuqezinjtë në sezonin 2016-2017, ndërsa në verën e 2018-ës iu bashkua Sassuolos, ku edhe ka luajtur rregullisht e është rritur ndjeshëm në të gjithë aspektet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency