Premier League

Shtyhet debutimi i Eriksen te Brentford, e zbulon trajneri Frank  

Christian Eriksen u bashkua gjatë merkatos së janarit me skuadrën e Brentford, pasi më parë kishte shkëputur kontratën me Inter.

Danezi pritej që të debutonte në ndeshjen kundër Manchester City-t të mërkurën, por duket se do duhet të presim edhe pak kohë që ish-lojtari i “zikaltërve” të Italisë, të zbresë në fushë me ekipin e ri.

Trajneri i Brentford, Thomas Frank, bëri me dije në konferencën për mediat në prag të këtij takimi se situata e tij do të vlerësohet në vijim, por që nuk do jetë pjesë e sfidës me City-n.

 “Kam folur me Christian pas stërvitjes dhe ai është i lumtur që është sërish pjesë e një ekipi dhe një klubi. Ai po përshtatet shumë mirë, do ta vlerësojmë. atë ditë pas dite, por ai me siguri nuk do të luajë kundër City-t nesër”,-theksoi Frank.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll...


Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency