Copa America

Shtyhet edhe Copa America, do të luhet si Europiani

Koronavirusi ndryshon kalendarin europian, por edhe atë të Amerikës së Jugut. Disa minuta pas njoftimit të UEFA-s për shtyrjen në verë të vtit 2021 të Europianit, mbërriti edhe vendimi i CONMEBOL  (Konfederata Amerikano-jugore), që konfirmoi zyrtarisht shtyrjen e “Copa America 2020”, e planifikuar për t’u zhvilluar në Argjentinë dhe Kolumbi. Edhe ky event do të luhet pas një viti, në të njëjtat data si Kampionati Europian (11 qershor-11 korrik)

“Pas përhapjes në mbarë botën të Coronavirusit dhe me qëllim ruajtjen e shëndetit të futbollistëve të Amerikës së Jugut, Conmebol-i shtyn festimin e edicionit të 47-të të Copa America nga 11 qershori deri më 11 korrik 2021”, – shkruhet në njoftim.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency