Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Shtyhet ndeshja e Championsit, shkak bëhet trafiku i rënduar

Është shtyrë me 15 minuta starti i ndeshjes Marseille-Sporting CP. Siç raporton “L’Equipe”, skuadra portugeze pati vështirësi për të mbërritur në Velodrome për shkak të trafikut.

Kjo ka qenë arsyeja pse është vendosur se kjo ndeshje, e vlefshme për raundin e tretë të fazës së grupeve të Champions League të nisë në orën 19:00, nga 18:45 që ishte planifikuar.

Takimi mes Marseille dhe Sporting është i vlefshëm për Grupin D, pjesë e të cilit janë edhe Tottenham dhe Eintracht Frankfurt.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...