Serie A

Shtyrja e kampionatit, kur pritet të luhet derbi Milan-Inter

Ndarja nga jeta në mënyrë të papritur e Davide Astorit, mbrojtësit italian dhe kapitenit të Fiorentinës, bëri që të gjithë klubet njëzëri, të shpreheshin pro shtyrjes së javës së 27 të Serisë A.

Tronditja e madhe që shkaktoi vdekja e 31-vjeçarit në opinionin sportiv, e bënte të pamundur zhvillimin normal të ndeshjeve të sotme.

Nesër Liga Italiane e Futbollit pritet të mblidhet për të diskutuar mbi datat e mundshme, për të zhvilluar ndeshjet e mbetura të javës së 27, mes të cilave edhe derbi Milan-Inter.

Kështu opsioni i parë është që takimet e mbetura të luhen më 9 Maj, datë që përkon me finalen e Kupës, por që do të zhvendoste këtë të fundit për një tjetër datë.

Gjithashtu, ekziston edhe opsioni që ndeshjet të zhvillohen më 14 Mars, por në këtë datë nuk mund të zhvillohen ndeshjet Milan-Inter për shkak të angazhimit të kuqezinjve në Europa League dhe Sampdoria-Atalanta, pasi bergamaskët do të rikuperojnë ndeshjen me Juventusin.

Kështu, mundësitë më të mëdha janë që derbi i Madonninës të shijohet më 9 Maj, ndërsa finalja e Kupës të zhvendoset për më vonë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency