Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Shuhen dilemat, Iniesta rinovon përjetë me Barcelonën

Andres Iniesta do ta mbyllë karrierën si futbollist te Barcelona. Mesfushori spanjoll ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit blaugrana dhe do të firmosë kontratën e re e cila do ta mbajë të lidhur me Barçën deri në fund të karrierës së tij. Marrin fund kështu dilemat mbi të ardhmen e kapitenit të Barcelonës i cili ka bërë një zgjedhje zemre duke vendosur të qëndrojë në Camp Nou edhe pse në muajt e fundit e ardhmja e Iniestës te Barcelonës ishte në dyshim me lojtarin që pëlqehej nga Juventusi dhe nga disa klube të tjera me peshë në Europë.

Lajmi për rinovimin e Iniestës u zyrtarizua nga vetë klubi i Barcelonës me një komunikatë në Twitter. “ Don Andres” sic njihet ndryshe mesfushori është pjesë e skuadrës së parë të Barçës që nga viti 2002, teksa deri tani numëron 639 paraqite dhe 55 gola të shënuar me blaugranat në të gjitha kompeticionet.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...