Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Shuhen shpresat e Flick, sulmuesi i njohur humbet Botërorin e radhës

Fati i keq ka krijuar një lidhje të veçantë me Marco Reus. Kapiteni i Dortmundit ka pësuar një tjetër dëmtim dhe ka humbur pjesëmarrjen në Kupën e Botës.

33-vjeçari dha kontributin e tij në kualifikimin e Gjermanisë në Katar 2022, por problemet fizike nuk po e lënë kurrë të qetë.

Reus dëmtoi gjurin një ditë përpara sfidës ndaj Wolfsburgut dhe ka patur një takim kokë me kokë me Hansi Flick, trajnerin e “Pancerave”.

Shtypi gjerman raporton se Flick, i cili është një admirues i kapitenit të verdhezinjve, shpresoi deri në fund për një rikuperim të lojtarit ofensiv.

Gjithsesi, Reus vazhdon të ndjejë shqetësime në gju, probleme që e kanë detyruar të humbasë një tjetër Kupë Bote.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...