Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Shuhet Elena Fanchini, skiatorja ishte diagnostikuar me tumor

Elena Fanchini
Elena Fanchini

Shuhet Elena Fanchini. Skiatorja italiane është ndarë nga jeta në moshën 37-vjeçare, pasi prej kohësh ishte diagnostikuar me një tumor të avancuar.

Lajmi është dhënë nga familjarët e saj mbrëmjen e djeshme, teksa Fanchini ka mbyllur sytë në shtëpinë e saj, në një fshat pranë Brescias.

Elena ishte motra e Nadia dhe Sabrina Fanchinit, edhe këto skiatore, teksa prej 2017-ës ishte tërhequr nga sporti, pasi ishte diagnostikuar me tumor.

Personazhe të shumtë nga bota e skive dhe jo vetëm, kanë shprehur ngushëllimet e tyre për ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të Falchinit.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...