Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Shuhet “Kaiseri”, bota e futbollit në zi!

Një lajm i trishtë për futbollin gjerman dhe atë botëror, teksa është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare legjenda Franz Beckenbauer. Lajmin për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit të Bayern Munich dhe kombëtares së Gjermanisë e konfirmoi vetë familja e Beckenbauer. Me Bayern Munich, “Kaiseri” fitoi tre herë radhazi Kupën Europiane (1973/1974, 1974/1975, 1975/1976) dhe pesë herë Bundesligën.

Lexo edhe:

Kujtojmë se Beckenbauer ishte një futbollist dhe trajner mjaft i suksesshëm teksa fitoi dy herë Topin e Artë, një Kupë Bote në vitin 1974 si dhe një Kampionat Europian 1972. Ndërkohë, ish-mbrojtësi e fitoi Kupën e Botës edhe si trajner duke udhëhequr Gjermaninë në vitin 1990.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....