Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Shuhet tifozi që krijoi transparentin e parë, TKZ: Burim frymëzimi dhe krenarie!

Tifozat Kuq e Zi, “besnikët” e përhershëm të kombëtares shqiptare, kanë humbur një nga personat më të rëndësishëm të historisë së tifogrupit.

TKZ, tifogrupi i vetëm mbarëkombëtar që mbështet Shqipërinë dhe çdo sportist që çon lart flamurin kuqezi, u themelua më 25 dhjetor të vitit 2003.

Dhe një prej organizatorëve të parë ishte gjakovari Adnan Rezniqi, i cili krijoi edhe transparentin e parë të TKZ-së.

Lexoni edhe:

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, Tifozët Kuq e Zi e cilësojnë Rezniqin një burim frymëzimi dhe krenarie.

E nderuara familje Rezniqi,

Tifozat Kuq e Zi me dhimbje të thellë morën lajmin për ndarjen nga jeta të Adnan Rezniqit.

Adnani do të mbahet mend për kontributin e çmuar në historinë tonë dhe sidomos për transparentin e parë që u krijua nga duart e tij. Transparent që na ka shoqëruar e përfaqësuar për vite me radhë.

Duke ju shprehur ngushëllimet tona më të ndjera, urojmë që veprimtaria dhe kujtimi për Adnanin të jenë burim frymëzimi dhe krenarie për të gjithë ne.

Me respekt,

Tifozat Kuq e Zi

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...